Erzurum / TÜRKİYE
info@alemdarmuhendislik.com
+90 530 777 1064

Faaliyet Alanları

Alemdar Mühendislik > Faaliyet Alanları

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Günümüzde elektrikli araçlar oldukça yaygınlaşmaya başladı. Bu yaygınlaşma beraberinde bazı ihtiyaçları da getirdi. Şarj İstasyonu Nedir? Herkesin evinde yada garajında yüksek amperli elektriğe sahip olması beklenemez. Evlerde genellikle tek fazlı (monofaze) bağlantı kurabiliyor ve bu nedenle elektrikli aracın şarj süresi 10 saate kadar ulaşıyor. Ancak çok fazlı bağlantı sağlanırsa 20 dakika gibi kısa bir süre [...] Devamını Oku..

Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi ENERJİ KİMLİK BELGESİ (EKB) NEDİR? Konutların enerji tüketim sınıflarının belirlenmesi ve enerji ihtiyacının hesaplanarak beyan edildiği resmi belgeye enerji kimlik belgesi denilmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihinden itibaren alınan karar ile tüm konutların enerji kimlik belgesine sahip olması zorunluluğu getirilmiştir. Kısaca EKB olarak bilinen bu belgenin alımı için konutların yalıtım özellikleri, ısıtma ve [...] Devamını Oku..

Uydu ve Merkezi TV Sistemleri

Uydu ve Merkezi TV Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Müzik-Yayın Anons Sistemleri

Müzik-Yayın Anons Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

CO Algılama ve İhbar Sistemleri

CO Algılama ve İhbar Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Güvenlik, CCTV ve Yangın Algılama Sistemleri

Güvenlik, CCTV ve Yangın Algılama Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Telefon ve Data Sistemleri

Telefon ve Data Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

UPS Tesisatları ve Jeneratör Sistemleri

UPS Tesisatları ve Jeneratör Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Bina Otomasyon Sistemleri

Bina Otomasyon Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Dağıtım ve Kuvvet Panoları

Dağıtım ve Kuvvet Panoları Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Topraklama Sistemleri ve Paratoner Sistemleri

Topraklama Sistemleri ve Paratoner Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Kablo Kanalları ve Bus-Bar Sistemleri

Kablo Kanalları ve Bus-Bar Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

İç ve Dış Özel Dekoratif Aydınlatma Sistemleri

İç ve Dış Özel Dekoratif Aydınlatma Sistemleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Elektrik ve Enstrüman Montaj İşleri

Fabrika, Atölye, Enerji Santrali, vs. endüstriyel tesis projeler Elektrik ve Enstrüman Montaj işleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

OG, AG, Zayıf Akım Tesisat Montaj İşleri

Otel, Residence, Hastane, Alışveriş Merkezi, Havaalanı vs. projelerin OG, AG, Zayıf Akım Tesisat Montaj İşleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

AG – YG, Enstruman ve Asbuilt Projelerinin Oluşturulması

Fabrika ve Rafineri Gibi Ağır Sanayi Tesislerinin AG – YG, Enstruman ve Asbuilt Projelerinin Oluşturulması Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Alçak Gerilim ve Zayıf Akım Projelerinin Yapılması ve Keşiflerinin Oluşturulması

Bina, Rezidans, Tower, Konut, Hastane, Depo vb. Tesislerin Alçak Gerilim ve Zayıf Akım Projelerinin Yapılması ve Keşiflerinin Oluşturulması Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Trafo Merkezleri ve Enerji Nakil Hatları (ENH) Projelendirmesi

Trafo Merkezleri ve Enerji Nakil Hatları (ENH) Projelendirmesi Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Şantiye, Kamp Alanı Elektrik Projeleri

Şantiye, Kamp Alanı Elektrik Projeleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Elektrik Altyapı ve Çevre Aydınlatma Projelendirmesi

Organize Sanayi, Üniversite Kampüsü vb Tesislerin Elektrik Altyapı ve Çevre Aydınlatma Projelendirmesi Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

AG-YG Şehir Şebeke Elektrik Projelendirme

AG-YG Şehir Şebeke Elektrik Projelendirme Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Aydınlık Seviye Ölçümleri

Aydınlık Seviye Ölçümleri Aydınlatma Ölçümü Nasıl Yapılır? Aydınlatma ölçümü; İş Sağlığı ve İş Güveliği Kanunu gereğince zorunlu olup, aydınlık şiddetinin standartlar çerçevesinde, maksimum ve minimum sınırlar arasında olması gerekir. Aydınlatma şiddeti ölçümü, işletmelerin ışık şiddetlerinin uygunluğunun tespiti için yapılan bir testtir. İşletmelerin, çalıştığı sektöre ve çalışma koşullarına göre doğru aydınlatılması gerekir. Aydınlatma ölçümleri lüxmetre ile [...] Devamını Oku..

Elektrik Tesisatı Kontrol ve Raporlama Hizmetleri

Elektrik Tesisatı Kontrol ve Raporlama Hizmetleri Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Yıldırımdan Korunma Kontrol ve Ölçüm Hizmetleri

Yıldırımdan Korunma Kontrol ve Ölçüm Hizmetleri Bu raporlandırma her yıl periyodik olarak Elektrik Mühendisler Odası(EMO)‘na kayıtlı bir Elektrik Mühendisi tarafından yapılıp raporlandırılması İş sağlığı ve İşçi güvenliği yönetmeliklerince gerekmektedir. Paratoner Ölçümü Topraklama ve Paratoner ölçümleri SMM Belgeli Elektrik Mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır Paratoner Bakımı; Paratoner tesisatları yılda bir kez kontrol edilir. Paratonerin sağlam olup olmadığına bakılır. [...] Devamını Oku..

Topraklama Ölçüm Hizmetleri

Topraklama Ölçüm Hizmetleri Topraklama Ölçümü Toprak direnci, toprağın elektrik akımını geçirebilmesi sırasında gösterdiği tepkidir. Topraklama ölçümü, toprak direnci test cihazı (Toprak Megeri) kullanılarak hassasiyetle yapılmalıdır. Toprak Direncini Etkileyen Faktörler Bitkisel yapılar ya da diğer elektrikli tesisler boyutu genişletebilir. Bu tür değişiklikler için farklı topraklama elektrotlarına ihtiyaç duyulabilir. Tesislere daha hassas modern bilgisayar kontrollü ekipmanlar eklemek [...] Devamını Oku..

Enerji Yöneticiliği

Enerji Yöneticiliği Daha Fazla Bilgi! Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar! Referanslar Hemen Teklif Alın Bize ulaşarak hemen teklif alabilirsiniz. İletişim Devamını Oku..

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri’nde can ve mal güvenliğinin sağlanması, ekonomik kayıpların önlenmesi için gerekli işletme hizmetlerinin yürütülmesini üstlenen yetkili kişilere “Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu” denir. Yüksek gerilim işletme sorumluluğunu üstlenecek mühendislerin, E.M.O. tarafından verilen‘’Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu’’ ve S.M.M. belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Yüksek gerilim işletme sorumlusu, yüksek gerilim tesislerinde can ve [...] Devamını Oku..

Bu ekip zoru başarır. İmkansız ise zamanımızı alır o kadar!